Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

Skanska Residential Development Poland Sp. z.o.o. - Park Ostrobramska, Warszawa, Praga Południe, Ostrobramska 75

Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 52 Głosów - 2.37 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieczyste użytkownie
13-09-2015, 10:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015 08:40 przez Bruce2015.)
Wieczyste użytkownie
Witam wszystkich,
planuję zakup mieszkania (Faza I, etap B) ok. 60m2. W biurze sprzedaży uzyskałem informację, iż w związku z użytkowaniem wieczystym gruntu opłata ta wynosi ok. 1200 zł/rok. Dla stosunkowo małego mieszkania opłata wydaje się być dość duża... Z czym jest to związane? Czy rozważany jest wykup gruntu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2015, 18:39
RE: Wieczyste użytkownie
jakas duza ta kwota, mi naliczyli ok 300zl za 52m2
14-09-2015, 20:57
Tego rzędu opłaty są jak najbardziej realne ... Jednak czy tu opłata mogła dotyczyć tylko części roku?
15-09-2015, 10:11
Może z miejscem postojowym, a u kolegi samo mieszkanie. Bo za miejsce wychodzi sporo...(ja swojej opłaty jeszcze nie znam, więc nie mogę się odnieść)
16-09-2015, 02:09
Mi za 52m z miejscem postojowym policzyli ok 450zł rocznie, więc chyba jakaś pomyłka
16-09-2015, 23:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2015 23:39 przez Bruce2015.)
OK, mam nadzieję, że opłata będzie raczej zbliżona do kwot, które podaliścieSmile Dziękuje za info i pozdrawiam!
24-10-2015, 16:31
W załączeniu przesyłam oficjalne pisma, które otrzymałam z Zarządu Mienia Skarbu Państwa i Zarządu Skanska Residental. Mam lokal ok.50m2, bez garażu i piwnicy. W czerwcu 2015 sygnalizowałam tu na forum problem dot. sporu Skanska - Zarząd Mienia Skarbu Państwa, jednak nie spotkał się ze szczególnym odzewem. Obecnie zrobiła się z tego głośna sprawa po tym jak kolejni mieszkańcy osiedla zaczęli otrzymywać pisma z rozliczeniami z Zarządu Mienia Skarbu Państwa i zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Kolejnym szokiem jest pismo ze stanowiskiem Skanska Residental. Cytuję: "Adresatem ewentualnych pytań i wątpliwości w tej kwestii powinien być Zarząd Mienia Skarbu Państwa. Skanska jako deweloper pozostaje bezstronna z uwagi na już zakończone postępowanie z naszym udziałem."

Załączone pliki
.pdf  uzytk-wiecz-Skanska.pdf (Rozmiar: 636.72 KB / Pobrań: 122)

Nort
25-10-2015, 16:57
(24-10-2015 16:31)Beata napisał(a):  W załączeniu przesyłam oficjalne pisma, które otrzymałam z Zarządu Mienia Skarbu Państwa i Zarządu Skanska Residental. Mam lokal ok.50m2, bez garażu i piwnicy. W czerwcu 2015 sygnalizowałam tu na forum problem dot. sporu Skanska - Zarząd Mienia Skarbu Państwa, jednak nie spotkał się ze szczególnym odzewem. Obecnie zrobiła się z tego głośna sprawa po tym jak kolejni mieszkańcy osiedla zaczęli otrzymywać pisma z rozliczeniami z Zarządu Mienia Skarbu Państwa i zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Kolejnym szokiem jest pismo ze stanowiskiem Skanska Residental. Cytuję: "Adresatem ewentualnych pytań i wątpliwości w tej kwestii powinien być Zarząd Mienia Skarbu Państwa. Skanska jako deweloper pozostaje bezstronna z uwagi na już zakończone postępowanie z naszym udziałem."

Dzień dobry,
mam jeszcze takie pytanie.. czy Pani dostała aktualizację opłat dot. tylko działki budowlanej czy również udziału w działkach drogowych? do mnie dotarły jedynie drogowe oraz garażowe, na te dot. działki budowlanej czekam z przerażeniem..
pozdrawiam,
K.
25-10-2015, 18:51
To dotyczy działki budowlanej, na której stoi budynek mieszkalny i udziału w drogach. Zresztą osoba z Zarządu Mienia Skarbu Państwa w połowie czerwca tego roku informowała mnie, że przy niekorzystnym zakończeniu sporu ze Skanska Residental moje opłaty dot. użytkowania wieczystego wzrosną do ponad 800 zł/rok. Liczyłam, że ten spór potrwa jeszcze 2-3 lata, biorąc pod uwagę ile zwykle trwają sprawy sądowe w naszym kraju.

(25-10-2015 16:57)katia napisał(a):  
(24-10-2015 16:31)Beata napisał(a):  W załączeniu przesyłam oficjalne pisma, które otrzymałam z Zarządu Mienia Skarbu Państwa i Zarządu Skanska Residental. Mam lokal ok.50m2, bez garażu i piwnicy. W czerwcu 2015 sygnalizowałam tu na forum problem dot. sporu Skanska - Zarząd Mienia Skarbu Państwa, jednak nie spotkał się ze szczególnym odzewem. Obecnie zrobiła się z tego głośna sprawa po tym jak kolejni mieszkańcy osiedla zaczęli otrzymywać pisma z rozliczeniami z Zarządu Mienia Skarbu Państwa i zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Kolejnym szokiem jest pismo ze stanowiskiem Skanska Residental. Cytuję: "Adresatem ewentualnych pytań i wątpliwości w tej kwestii powinien być Zarząd Mienia Skarbu Państwa. Skanska jako deweloper pozostaje bezstronna z uwagi na już zakończone postępowanie z naszym udziałem."

Dzień dobry,
mam jeszcze takie pytanie.. czy Pani dostała aktualizację opłat dot. tylko działki budowlanej czy również udziału w działkach drogowych? do mnie dotarły jedynie drogowe oraz garażowe, na te dot. działki budowlanej czekam z przerażeniem..
pozdrawiam,
K.

Nort
26-10-2015, 11:21
ja dostałam 4 osobne listy - 1 - dot. działki budowlane, 2 - garażu, 3 i 4 - działek drogowych, dla których prowadzone są osobne KW. trzeba to wyjaśnić..

(25-10-2015 18:51)Beata napisał(a):  To dotyczy działki budowlanej, na której stoi budynek mieszkalny i udziału w drogach. Zresztą osoba z Zarządu Mienia Skarbu Państwa w połowie czerwca tego roku informowała mnie, że przy niekorzystnym zakończeniu sporu ze Skanska Residental moje opłaty dot. użytkowania wieczystego wzrosną do ponad 800 zł/rok. Liczyłam, że ten spór potrwa jeszcze 2-3 lata, biorąc pod uwagę ile zwykle trwają sprawy sądowe w naszym kraju.

(25-10-2015 16:57)katia napisał(a):  

Dzień dobry,
pozdrawiam,
K.
26-10-2015, 13:22
Wg mnie, osoba która ma miejsce postojowe i nie sprzedała udziału w działce 34/10 płaci za:
1. udział lokalu w działce budowlane nr 50
2. udział lokalu w działkach drogowych
3. udział lokalu w działce drogowej 34/10
4. udział hali garażowej w działce nr 50
5. udział hali garażowej w działkach drogowych 1/300 (oczywiście dzielimy jeszcze przez ilość miejsc w hali)
Z komórkami zlokalizowanymi w 1 dużym pomieszczeniu jest pewnie podobnie jak miejscem postojowym Smile, inaczej jest z tymi komórkami które są gdzieś na piętrach, wtedy są doliczane do mieszkania. Smile
26-10-2015, 13:27
na to wygląda..

może się wykażę niekompetencją Smile ale co oznacza "nie sprzedała udziału w działce 34/10"? tzn. kiedy można było sprzedać, komu i na jakich warunkach?

(26-10-2015 13:22)parum napisał(a):  Wg mnie, osoba która ma miejsce postojowe i nie sprzedała udziału w działce 34/10 płaci za:
1. udział lokalu w działce budowlane nr 50
2. udział lokalu w działkach drogowych
3. udział lokalu w działce drogowej 34/10
4. udział hali garażowej w działce nr 50
5. udział hali garażowej w działkach drogowych 1/300 (oczywiście dzielimy jeszcze przez ilość miejsc w hali)
Z komórkami zlokalizowanymi w 1 dużym pomieszczeniu jest pewnie podobnie jak miejscem postojowym Smile, inaczej jest z tymi komórkami które są gdzieś na piętrach, wtedy są doliczane do mieszkania. Smile
26-10-2015, 15:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2015 15:47 przez parum.)
tu była dyskusja na temat przedłużenia Nowaka-Jeziorańskiego Smile
http://park-ostrobramska.warszawam.pl/th...ie#pid3526
Jakiś czas temu było pismo ze Skanskiej że cześć osób nie wyraziła zgody na sprzedaż udziałów i teraz będą szukać innego rozwiązania.
17-11-2015, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2015 12:23 przez Urban.)
Dzwoniłem dziś i poprosiłem o wyliczenie ile będzie do zapłaty w przyszłym roku (w przypadku sprawy sądowej na niekorzyść dla mieszkańców). Dla (mojego) mieszkania: 55 m2 + komórka + garaż będzie to: 1377 zł rocznie.
17-11-2015, 22:02
RE: Wieczyste użytkowanie
W październiku dostałam zawiadomienie o zmianie opłaty rocznej z informacją o zakończeniu postępowania ze Skanska Residential i prośbą o kontakt w sprawie ustalenia salda. Dowiedziałam się, że mam dopłacić prawie 1200 zł. Wcześniej przed zmianą opłat zapłaciłam już ponad 300zł czyli w sumie za 2015 będzie ponad 1500zł. Mam mieszkanie ok.50m.kw. Nie mam piwnicy i garażu. Chodzi o działki 34/10 i 50. Jestem oburzona.
09-03-2016, 14:12
A nam nakazano zapłacić 2200 (lokal 530zł- ok-duży 90m2; dwa miejsca postojowe 1200zł!!!; i udział w nieszczęsnej drodze ponad 400zł!!!
Czy my wszyscy tyle płacimy? to nasza działka jest bezcenna...
09-03-2016, 17:09
Coś dużo za miejsca postojowe, chyba że są z boxem i to zmienia sytuacje. U mnie pi razy drzwi 3 * 400 (mieszkanie, miejsce postojowe, droga)
15-03-2016, 17:14
U nas za 55 m2 + garaż + droga - 1377,19 zł
17-03-2016, 21:36
83 + garazz boxem i drogi - 1502
22-03-2016, 14:51
to póki nie zmieni się naliczanie naszych garaży na 3% to będziemy musieli tyle płacić Sad
23-03-2016, 15:46
(22-03-2016 14:51)Trifoliuma napisał(a):  to póki nie zmieni się naliczanie naszych garaży na 3% to będziemy musieli tyle płacić Sad

a wiesz kiedy i czy zmieni się sposób naliczania opłat za garaże?
29-03-2016, 12:07
nie, żadnych pewnych danych nie mam- tylko w sieci znalazłam kilka informacji , że może, choć nie musi się coś zmienić:
http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/mn...-wieczyste
no i logika podpowiada, że nie powinniśmy płacić takich samych opłat za użytkowanie naszych garaży jak promenada za swój parking, bo użytkujemy je do trochę innych celów Smile
14-04-2016, 13:20
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/93...untow.html
12-05-2016, 11:39
(14-04-2016 13:20)aandrzej napisał(a):  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/93...untow.html

miejmy (mam) nadzieję że w ramach szukania kasy, uchwalą ustawę i obejmie ona również działki drogowe i hale garażowe (lokale niemieszkalne) :-)
19-05-2016, 15:34
http://www.rp.pl/Nieruchomosci/305189861...snosc.html

Cytat:– Samorządy nie stracą – zapewnia Smoliński. – Osoby, które staną się właścicielami gruntu, będą im płacić przez okres, na który ustanowiono użytkowanie wieczyste, roczną opłatę w wysokości, jaka obowiązywała w dacie wejścia w życie nowych przepisów.
Zmienią się jednak zasady aktualizacji opłat, które będą waloryzowane specjalnym wskaźnikiem GUS. Samorządy nie będą więc mogły podwyższać ich o kilkaset procent.

Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości