Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

Skanska Residential Development Poland Sp. z.o.o. - Park Ostrobramska, Warszawa, Praga Południe, Ostrobramska 75

Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 74 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak się wam mieszka?
12-07-2014, 13:23
Jak się wam mieszka?
Witam

Pytanie kieruję do osób, które już odebrały mieszkanie. Czy możecie się podzielić wrażeniami, jak się Wam mieszka od miesiąca po odbiorach. Czy ogólnie wszystko jest ok? Smile
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 22:29
RE: Jak się wam mieszka?
WItaj,

nam się mieszka bardzo dobrzeSmile tylko troszkę nudno, z niecierpliwością wypatrujemy sąsiadówSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-07-2014, 15:15
Witaj, na razie wszystko fajnie, tylko częściej można spotkać robotników niż mieszkańców Smile.
27-07-2014, 17:40
Super. Tylko jakiś kretynów w bloku A w niedzielę albo wierci, albo coś tnie namiętnie od rana.
27-07-2014, 22:14
(27-07-2014 17:40)Gość napisał(a):  Super. Tylko jakiś kretynów w bloku A w niedzielę albo wierci, albo coś tnie namiętnie od rana.

podpisujac upowaznienie dla ekipy oswiadczalem, ze nie bedzie robot po 18-tej i ( chyba) w niedziele.
I moja ekipa sie do tego stosowala. Za miesiac sie wprowadze i mam zamiar mocno tego pilnowac.
pzdr
Kuba
30-07-2014, 20:03
Co to za moda na wieszanie płacht reklamowych na balkonach??? wygląda to okropnie!
01-08-2014, 10:41
A czy jest to niezgodne z jakimś regulaminem? Dopóki nie nie łamie to przepisów, to nie widzę problemu, jeżeli właściciel mieszkania wyraził na to zgodę.
Okropnie to wyglądają "pseudo reklamowe" bazgroły wewnątrz wind. Na to nie ma zgody nikogo a będziemy je zapewne podziwiać przez co najmniej rok.
01-08-2014, 13:10
Skoro to nie jest niezgodne z regulaminem, to wywieszę płachtę reklamującą sex linię... to nie kwestia regulaminu, a estetyki.
01-08-2014, 16:30
Taka reklama narusza dobre obyczaje i może łamać prawo Smile prawnikiem nie jestem, ale tak mi się wydaje.
kwestia estetyki- rzecz gustu. Niemniej jednak uważam,że dopóki osiedle to jeden wielki plac budowy i wszyscy się urządzamy- to nie popadajmy w paranoje. Ludzie teraz trzymają na balkonach materiały budowlane, narzędzia itp.Pod blokiem stoją dwa mało estetyczne kontenery. Bądźmy nieco bardziej tolerancyjni. Nie rozumiem oburzenia o baner właściciela wystawiającego mieszkanie na sprzedaż albo właściciela promującego ekipę fachowców, z której, jest zadowolony.
04-08-2014, 07:16
Witam serdecznie.

Przypominam rowniez, ze w wiekszosci sie dopiero urzadzamy, wiec odglosy wiercenia beda przez jakis czas na porzadku dziennym. Sugerowalbym wiec powstrzymac sie od obrazania innych mieszkancow za prace. Jezeli chodzi o godziny prac, to w miejscu w ktorym obecnie mieszkam mozna je prowadzic od 8 do 22. Nie spotkalem sie w Parku Ostrobramska z innymi zapisami, bo pewnie ich jeszcze nie ma.

Co do reklam. Ostatecznie przeciez ten balkon przypisany jest do mieszkania osoby wywieszajacej reklame. Jezeli osobie tej odpowiada wiszacy baner to mi nic do tego jezeli nie ma na nim podtekstow, np. seksualnych. Rownie dobrze moznaby sie przyczepic do powiewajacej na wietrze bielizny zwisajacej z suszarki.

Pozdrawiam,
Michal
04-08-2014, 10:01
Baner z ogłoszeniem o sprzedaży nielegalny? Nie przesadzajmy.
Ja z innej beczki. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych głośnych imprez w nocy, a jeśli znajdzie się jakiś amator, to inni przetłumaczą mu, że od tego są kluby, których w stolicy nie brak. Mieszkam w starym bloku pod Warszawą i tam niestety skład społeczny jest jaki jest. Odliczam dni do końca budowy drugiego etapu.
04-08-2014, 21:13
(04-08-2014 07:16)Deptul napisał(a):  Jezeli chodzi o godziny prac, to w miejscu w ktorym obecnie mieszkam mozna je prowadzic od 8 do 22. Nie spotkalem sie w Parku Ostrobramska z innymi zapisami, bo pewnie ich jeszcze nie ma.

no właśnie są takie zapisy - na upoważnieniu dla ekip prowadzących prace w lokalu.
04-08-2014, 21:47
Każdy z balkonów/tarasów jest "nieruchomością wspólną" (paragraf 2 pkt. 1 podpunkt 6 z aktu notarialnego) i jedynie jest użyczony na wyłączność ( paragraf 5 pkt. 1 z aktu notarialnego.) bezterminowo mieszkaniu do którego przylega. Są pewne granice, ale na pewno nie takie jak banery Smile Dla mnie osobiście szpecą budynek, nie muszę na nie patrzeć i tego nie robię - wiecznie wisieć nie będą.

Co do prac po godzinie 22:00, mieszkam tu na stałe od tygodnia i jeszcze nie zaobserwowałem, aby ktoś przekroczył w/w godzinę.

Co do imprez w nocy - jeśli nie są to notoryczne biby z dnia na dzień, to jak dla mnie wszystko jest dla ludzi i wszystko jest kwestią wcześniejszego dogadania się (z najbliższymi sąsiadami - choć tu akurat budynki są blisko i jest większe grono interesariuszy). Jest ochrona, która za pewne będzie interweniować, ochrona nie da rady, to zawsze jest policja. Każdy w jakiś sposób, na pewno będzie chciał "ochrzcić" nowe mieszkanie w gronie znajomych. Dla tego przez pierwsze 12 m-cy do takich spraw będę podchodził z przymrużeniem oka.

Andrzej napisałeś, że w obecnym budynku/osiedlu "skład społeczny jest jaki jest" w Twoim sąsiedztwie. Uważasz, że tutaj będzie inaczej? To nie "sims-y", że wybierasz sobie sąsiadów. Życzę Ci, aby byli lepsi, bo domyślam się, że akurat trafiłeś na ciężki przypadek. Ja w poprzednim mieszkaniu, żyłem dobrze z większością sąsiadów, choć było kilka perełek, z którymi nic nie dało się zrobić nic. Czas pokaże, jak ułoży się życie oraz egzystencja na naszym osiedlu Smile
05-08-2014, 21:31
(04-08-2014 21:47)Urban napisał(a):  Co do imprez w nocy - jeśli nie są to notoryczne biby z dnia na dzień, to jak dla mnie wszystko jest dla ludzi i wszystko jest kwestią wcześniejszego dogadania się (z najbliższymi sąsiadami - choć tu akurat budynki są blisko i jest większe grono interesariuszy). Jest ochrona, która za pewne będzie interweniować, ochrona nie da rady, to zawsze jest policja. Każdy w jakiś sposób, na pewno będzie chciał "ochrzcić" nowe mieszkanie w gronie znajomych. Dla tego przez pierwsze 12 m-cy do takich spraw będę podchodził z przymrużeniem oka.

Andrzej napisałeś, że w obecnym budynku/osiedlu "skład społeczny jest jaki jest" w Twoim sąsiedztwie. Uważasz, że tutaj będzie inaczej? To nie "sims-y", że wybierasz sobie sąsiadów. Życzę Ci, aby byli lepsi, bo domyślam się, że akurat trafiłeś na ciężki przypadek. Ja w poprzednim mieszkaniu, żyłem dobrze z większością sąsiadów, choć było kilka perełek, z którymi nic nie dało się zrobić nic. Czas pokaże, jak ułoży się życie oraz egzystencja na naszym osiedlu Smile

Co do parapetówek - OK, ale oby w weekendSmile

Co do sąsiedztwa, to mniemam, że faceta, który pije jabole, względnie piwo w butelkach PET, pali fajki z przemytu, sika na klatce schodowej i ubliża matce, a właśnie takiego mam pod sobą, nie stać na mieszkanie za kilkaset tysięcySmile Amator disco polo puszczanego w środku nocy na całe osiedle też mam nadzieję, że się nie znajdzie.

A jeśli chodzi o nasze osiedle, to byłem dzisiaj w biurze i mam parę spostrzeżeń. Ochrona w ogóle się nie interesuje, kto wchodzi na teren osiedla. Ja wiem, że teraz wszyscy wykańczają mieszkania, ale chyba nietrudno odróżnić ludzi w ubraniach roboczych od pozostałych osób i jakoś weryfikować, kto włazi na teren. Brama i klatki schodowe są otwarte. Korytarze brudne. Podłoga da się umyć, ale martwi mnie wiele zabrudzeń i uszkodzeń na ścianach. Jeśli Skanska tego nie poprawi, nie będzie to dobrze wyglądało. No i te windy. Na obiciach masa ogłoszeń, a w jednej z wind wulgarny napis. Jak już wszyscy wykończą mieszkania, warto będzie pomyśleć nad jakąś sensowną ochroną. Jestem za pełnym ogrodzeniem, tak żeby osoba z zewnątrz nie mogła swobodnie wejść na teren osiedla.
10-08-2014, 23:03
Za banery reklamowe na balkonach powinna być doliczana jakaś kara do czynszu. Wystarczająco przestrzeń publiczna w naszym mieście jest zaśmiecona różnymi banerami/reklamami.
14-08-2014, 00:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2014 00:57 przez seat2002.)
Szczerze mówiąc trochę mnie dziwią niektóre wcześniejsze wpisy.
Szanowni Państwo nie bądźmy maruderami, którzy tylko czekają by do czegoś się przyczepić. Takie trochę odnoszę niestety wrażenie.
Trudno oczekiwać by osiedle, którego część jest dopiero zasiedlana, a druga nadal pozostaje placem budowy, lśniło czystością i stanowiło zamkniętą, pilnie strzeżoną twierdzę.
Jasne, że byłoby super, jednak to utopia.
Tam gdzie trwają prace trudno o sterylną czystość, absolutną ciszę i teren zamknięty na cztery spusty. Prócz pracowników SKANSKA kręcą się potencjalni kupujący, prywatne ekipy budowlane (niekoniecznie w charakterystycznych strojach roboczych), zewnętrzni dostawcy materiałów i sprzętu...Trudno wszystkich ich legitymować.
Każdy z nas jest w podobnej sytuacji, u każdego coś, w takim czy innym zakresie, jest lub za chwilę będzie wykańczane, więc nieco wyrozumiałości dla brudu i hałasu byłoby pomocne.

Ogłoszenia wewnątrz wind, póki te pozostają tymczasowo osłonięte, mi nie przeszkadzają (myślę, że spełniają pożyteczną rolę i mogą komuś ułatwić życie), już zdecydowanie bardziej wulgarny napis, ale nie oszukujmy się sam się tam nie nabazgrał, więc nie róbmy z siebie większych aniołów niż jesteśmy.

Głośnych imprez do białego rana też raczej jeszcze nie było, więc po co uprzedzać fakty i martwić się na zapas?

Co zaś się tyczy ochrony.... W jednym z postów przeczytałam sugestię, że już teraz budzi ona zastrzeżenia i warto się rozejrzeć za bardziej "sensowną".
Miałam dotąd parę razy kontakt z kilkoma jej przedstawicielami i zawsze byli dla mnie bardzo mili, życzliwi, uśmiechnięci.
Dajmy tym ludziom szansę, naprawdę, bo najłatwiej jest wszystko krytykować jakby zapominając, że póki co nasze osiedle jest jeszcze w fazie organizacyjnej.
14-08-2014, 21:02
(14-08-2014 00:55)seat2002 napisał(a):  Szczerze mówiąc trochę mnie dziwią niektóre wcześniejsze wpisy.
Szanowni Państwo nie bądźmy maruderami, którzy tylko czekają by do czegoś się przyczepić. Takie trochę odnoszę niestety wrażenie.
Trudno oczekiwać by osiedle, którego część jest dopiero zasiedlana, a druga nadal pozostaje placem budowy, lśniło czystością i stanowiło zamkniętą, pilnie strzeżoną twierdzę.
Tam gdzie trwają prace trudno o sterylną czystość, absolutną ciszę i teren zamknięty na cztery spusty. Prócz pracowników SKANSKA kręcą się potencjalni kupujący, prywatne ekipy budowlane (niekoniecznie w charakterystycznych strojach roboczych), zewnętrzni dostawcy materiałów i sprzętu...Trudno wszystkich ich legitymować.
Każdy z nas jest w podobnej sytuacji, u każdego coś, w takim czy innym zakresie, jest lub za chwilę będzie wykańczane, więc nieco wyrozumiałości dla brudu i hałasu byłoby pomocne.

Ogłoszenia wewnątrz wind, póki te pozostają tymczasowo osłonięte, mi nie przeszkadzają (myślę, że spełniają pożyteczną rolę i mogą komuś ułatwić życie), już zdecydowanie bardziej wulgarny napis, ale nie oszukujmy się sam się tam nie nabazgrał, więc nie róbmy z siebie większych aniołów niż jesteśmy.

Głośnych imprez do białego rana też raczej jeszcze nie było, więc po co uprzedzać fakty i martwić się na zapas?

Co zaś się tyczy ochrony.... W jednym z postów przeczytałam sugestię, że już teraz budzi ona zastrzeżenia i warto się rozejrzeć za bardziej "sensowną".
Miałam dotąd parę razy kontakt z kilkoma jej przedstawicielami i zawsze byli dla mnie bardzo mili, życzliwi, uśmiechnięci.
Dajmy tym ludziom szansę, naprawdę, bo najłatwiej jest wszystko krytykować jakby zapominając, że póki co nasze osiedle jest jeszcze w fazie organizacyjnej.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Od siebie dodam jeszcze, że odgradzanie się od świata i robienie pseuedozamkniętego osiedla to moim zdaniem kiepski pomysł. Nie tędy droga, Uważam, że ochrona i kamery wystarczą. Nie koniecznie trzeba się odgradzać od świata zewnętrznego. To zaburza przestrzeń a poza tym jest raczej oznaką strachu i słabości.Zrobienie z tego osiedla osiedle zamknięte urągałoby jego filozofii.

Co do banerów na balkonach to uważam, że wspólnota powinna zanleźć sposób na ich usunięcie. Szpecą elewację i myślę, że nikt nie chce mieszkać w przestrzeni reklamowej. Tak jak wcześniej było napisane, Warszawa jest pełna tej plagi i robienie z własnego domu tego samego jest dla mnie niezrozumiałe.

Pozdrawiam.
18-08-2014, 18:29
(14-08-2014 21:02)endiuendi napisał(a):  
(14-08-2014 00:55)seat2002 napisał(a):  Szczerze mówiąc trochę mnie dziwią niektóre wcześniejsze wpisy.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Od siebie dodam jeszcze, że odgradzanie się od świata i robienie pseuedozamkniętego osiedla to moim zdaniem kiepski pomysł. Nie tędy droga, Uważam, że ochrona i kamery wystarczą. Nie koniecznie trzeba się odgradzać od świata zewnętrznego. To zaburza przestrzeń a poza tym jest raczej oznaką strachu i słabości.Zrobienie z tego osiedla osiedle zamknięte urągałoby jego filozofii.

Co do banerów na balkonach to uważam, że wspólnota powinna zanleźć sposób na ich usunięcie. Szpecą elewację i myślę, że nikt nie chce mieszkać w przestrzeni reklamowej. Tak jak wcześniej było napisane, Warszawa jest pełna tej plagi i robienie z własnego domu tego samego jest dla mnie niezrozumiałe.

Pozdrawiam.

Witam,

Wszystko fajnie ale faktycznie ochrona powinna bardziej sprawdzać ludzi którzy wchodzą do obiektu. Ogólnie budynek A jest wiecznie otwarty, bo zamek jest uszkodzony i to od samego początku... to po co te domofony? Ja rozumiem że są dostawy no ale chyba każdy jest w stanie przyjąć dostawę i jak jest potrzebna otworzyć drzwi. Nadmienię też że fakt że GINĄ numery i strzałki, mogą być dowodem że chodzą złośliwi ludzie albo kradną bo myślą że gdzieś to opchną...
Dodatkowo chcę zauważyć że furtka przy ochronie powinna mieć domofon z zamknięciem. Dlaczego? Dlatego że nie chciałbym aby ktoś obcy wchodził na teren osiedla to raz, dwa chciałbym zminimalizować możliwość ukradnięcia rowerów( oczywiście powinna tam też być kamera...niestety jej nie ma !!! co uważam że jest absurdalne... nie oszukujmy się żyjemy w Polsce ,więc lepiej zabezpieczyć coś przed jakimś nie fajnym zdarzeniem.

Nie podobają mi się też przed blokiem owinięte czerwono-białe taśmy... uważam że szpecą... powinny być jakieś słupki..

reszta jest ok, co do czystości wiadomo jest budowa no ale mogli by trochę dokładniej czyścić korytarze.
28-08-2014, 22:33
Witam,
Zgadzam sie z wieloma tematami, ochrona moglaby pilniej sie przygladac np autom dostawczym ktore czesto blokuja wyjazd z garazu. Swoja droga wyjazd jest bardzo stromy (mówie o tym na -2) wiec trzeba uwazac bo jest ograniczona widocznosc jak sie wyjezdza. No i ciekawe jak sprawdzi sie w zimie...
08-10-2014, 11:16
Witam wszystkich,

Ja się wprowadze za jakiś miesiąc Smile

banery nie sa estetyczne rzeczywiście ale nie przesadzajmy...jak ktos robi sobie piwnice na balkonie to tez nie wyglada za fanie...A co do imprez to badźmy ludźmi! Jeżeli ktos nie robi tego codziennie to nie czepiajmy się! Ma sie nam Wszystkim dobrze meiszkać i wszystko jest dla ludzi Smile Imprezy i spotkania towarzyskie również. Ja obiecuje, że nie będe robic z tego problemów bo sama zamierzam przyjmowac goś[ci Smile
31-10-2014, 11:18
a jak z dojściem do komunikacji miejskiej po tym jak zamknęli przejście koło Promenady?
31-10-2014, 11:52
dookoła promenady, bądź, jeśli jest otwarta to przezSmile zawsze chwilę szybciejSmile
31-10-2014, 12:24
Banery na balkonach miały być sciągane na koszt wywieszającego, ale widzę, że do tej pory wiszą. Uważam, że zaśmiecają przestrzeń. Całe miasto jest tym zawalone i dziwi mnie tolerancja na zaśmiecenie nawet tego małego skrawka przestrzeni, z którą człowiek (mieszkaniec) ma szansę poczuć jakąś więź. Uważam, że to co Pani Izabela pisała o podnośnikach i karach finansowych powinno być egzekwowane.

Co do składowania materiałów budowlanych na balkonie. Wiadomo, że to przejściowe. Poza tym według mnie jest to 100 razy mniej gorszące estetycznie niż wywieszony baner.I to tyczy się również developera.

Co do czystości no to jasne, że są ekipy remontowe, mieszkańcy się wprowadzają. Nie należy oczekiwać, że wszystko będzie lśniło o każdej porze dnia i nocy. Jest trochę zniszczeń w częściach współnych, ale to wszystko będzie napawiane jak wprowadzi się już zdecydowana większość mieszkańców. Jest to standardowa praktyka logistyczna przy tym procesie.

Mieszkańcy muszą przecież wykończyć mieszkania dlatego nawet wiercenie do 22 nie przeszkadza mi. Im wcześniej się z tym upora tym więcej potem będzie spokoju.

Co do imprez to było już kilka. Nie przeszkadza mi to, wiadomo że ludzie chcą się cieszyć mieszkaniem i dobrze się bawić. Jeden raz tylko była przesada jak po meczu reprezentacji Polski w PN jacyś ludzie na 2 lub 3 piętrze wyszli pijani na balkon i darli się do 2 nad ranem wykrzykująć na cały dziedziniec jakieś kibolskie hasła, przekleństwa itp. Na coś takiego tolerancyjny nie będe. Następnym razem od razu dzwonię do ochrony a jeśli to nie pomoże to na policję.

Pozdrawiam serdecznie,
Andrzej
02-11-2014, 01:51
(31-10-2014 12:24)endiuendi napisał(a):  Co do imprez to było już kilka. Nie przeszkadza mi to, wiadomo że ludzie chcą się cieszyć mieszkaniem i dobrze się bawić. Jeden raz tylko była przesada jak po meczu reprezentacji Polski w PN jacyś ludzie na 2 lub 3 piętrze wyszli pijani na balkon i darli się do 2 nad ranem wykrzykująć na cały dziedziniec jakieś kibolskie hasła, przekleństwa itp. Na coś takiego tolerancyjny nie będe. Następnym razem od razu dzwonię do ochrony a jeśli to nie pomoże to na policję.

No to ostro. Mieli szczęście, że ja się jeszcze nie wprowadziłem i nie było komu wezwać policji. Jak ktoś jest burakiem bez żadnego wychowania i szacunku dla innych to niech zostanie na swojej wsi i tam wydziera się za stodołą albo pod remizą. Myślałem, że mieszkania w nowych inwestycjach kupują ludzie na pewnym poziomie, widać się myliłem. Po prostu dno i dwa metry mułu.
17-11-2014, 10:53
Czy ma ktoś problem z wywietrznikami przy oknach? reguluje się je jakoś? Rozumiem, że niedaleko jest trasa siekierkowska i nie będzie tak cicho jak na obrzeżach miasta ale przez te wywietrzniki jest głośno jakby wiatraki cały czas chodziły.
18-11-2014, 20:58
Też mnie to interesowało przyjrzałem się im dokładniej i... nie ma tam żadnej manualnej regulacji regulują się same Sad
19-11-2014, 09:44
My rozmontowaliśmy wywietrznik przez przypadek, montując coś przy oknie. Konsekwencja tego było spadnięcie wywietrznika z okna. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze Skanską. Otrzymaliśmy informację, ze nasze wywietrzniki nie są regulowane, jak większość, tylko zamontowane na stałe i jakiś magiczny mechanizm w środku w zależności od temperatury itd, reguluje nim Smile
19-11-2014, 09:47
Tylko co zrobić, żeby już tak nie wiało jak na hai odlotów? ;/

Czyli da się je rozmontować? Będę próbowała, by nie czuć się jak na lotnisku dzień w dzień! Smile
19-11-2014, 11:08
Otrzymaliśmy informację, ze nie można przy nich kombinować, bo zakłóci to przepływ powietrza w mieszkaniu... I z tego, co zrozumiałam, nie można ich zdemontować. Nie wiem jednak, jak wygląda kwestia wymiany ich na inne - tzn te zamykające się??
19-11-2014, 14:02
A ja zmieniłem po prostu położenie tego podłużnego paska gąbki - zatkałem nim otwór. Wymiana powietrza jest nadal (czuć to wyraźnie), ale już tak nie gwiżdże i nie wieje jak kilka dni temu. A mieszkanie i tak po prostu wietrzę :-)...

Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości