Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

Skanska Residential Development Poland Sp. z.o.o. - Park Ostrobramska, Warszawa, Praga Południe, Ostrobramska 75

Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 67 Głosów - 2.64 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredyt mieszkaniowy
03-09-2012, 19:56
Kredyt mieszkaniowy
Park Ostrobramska: Na jakich warunkach wzięliście kredyt? Który bank ma najlepszą ofertę?

"Największym człowiekiem jest ten, który jest panem samego siebie". Seneka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 17:05
RE: Kredyt mieszkaniowy
Warto korzystać z takich super okazji jaką jest Rodzina na swoim, wzięcie tego kredytu na preferencyjnych zasadach kończy się z 2012, więc teraz to ostatni dzwonek. Nie wiadomo też czy w przyszłym roku rząd zdecyduje się na wprowadzenie jakiegoś dofinansowania do kredytów mieszkaniowych, przynajmniej nic o tym nie słychać.
03-12-2012, 21:14
Rodzina na Swoim, hmmm wszystko ok. tylko w przypadku tej inwestycji to raczej niemożliwe, ponieważ ceny są za wysokie żeby skorzystać z programu RnS.
05-02-2013, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2013 13:46 przez killthemall.)
Kredyt mieszkaniowy
Wygląda na to, że ja chyba będę musiał zrezygnować z zakupu mieszkania - banki (PKO BP i Deutsche Bank oraz kilka innych) nie chcą dać kredytu na tą inwestycję tłumacząc się niejasną sytuacją z właśnością gruntu i roszczeniami byłych właścicieli (co jest niestety jasno zapisane w umowie przedwstępnej)...

Oczywiście u notariusza przy podpisywaniu umowy przedwstępnej nie było żadnego problemu (no bo przecież chyba Skanska by nie budowała nie będąc pewną swojego prawa do działki) - a tu klops - jednak jest problem...

Może ktoś z Was brał już kredyt i podpowie w którym banku??? Macie jakieś doświadczenia???
06-02-2013, 09:17
...a Nordea? Skanska miała/ma umowę z Nordea i oni raczej nie robili problemu (jakis czas temu sie interesowałam. Przygotowywali dla mnie nawet ofertę)
06-02-2013, 11:14
Ja dostałem pozytywną decyzję w BNP Paribas i Getinie.
08-06-2013, 20:40
Braliście może kredyt we frankach, bardzo wzrosły wam raty za mieszkanie?
16-06-2013, 21:19
współczuje tym co brali we franku
17-09-2013, 18:48
czy próbowaliście juz swoich sił w bankach? własnie dostałam decyjzę odmowną a PKO BP, ze względu na toczące sie postępowanie sądowe o dziąłkę. Czy oreintujecie się, które banki kredytuja Skanską?
17-09-2013, 21:12
Eurobank udzielił mi kredytu na lokal w Parku Ostrobramska bez jakichkolwiek problemów. Wg mnie decyzja PKO BP jest trochę dziwna.
18-09-2013, 02:26
Też miałem problem w PKO BP, za to w Millennium bez problemu...
19-09-2013, 11:35
uzyskaliśmy kredyt w Nordea bank
20-09-2013, 18:19
Nordea wspólpracuje ze Skanską, rachunki powiernicze są tam założone. Nie bardzo przemawia za mną ten bank, ich system regularnego oszczędzania, który wciskaja klientom nie jest rewelacyjny...
23-09-2013, 23:25
(20-09-2013 18:19)paulinkaa32 napisał(a):  Nordea wspólpracuje ze Skanską, rachunki powiernicze są tam założone. Nie bardzo przemawia za mną ten bank, ich system regularnego oszczędzania, który wciskaja klientom nie jest rewelacyjny...

Jestem zadowolona z rachunku i kredytu w nordea, który został nam przyznany na dobrych warunkach. I niczego nikt nam nie wciskałSmile

(20-09-2013 18:19)paulinkaa32 napisał(a):  Nordea wspólpracuje ze Skanską, rachunki powiernicze są tam założone. Nie bardzo przemawia za mną ten bank, ich system regularnego oszczędzania, który wciskaja klientom nie jest rewelacyjny...

Jestem zadowolona z rachunku i kredytu w nordea, który został nam przyznany na dobrych warunkach. I niczego nikt nam nie wciskałSmile
23-10-2013, 19:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2013 19:30 przez Michał_Świderski_Skanska.)
Szanowni Państwo,

pragniemy zapewnić, że sytuacja prawna inwestycji Park Ostrobramska w żaden sposób nie zagraża należytemu wywiązaniu się przez Skanska z zawartych umów deweloperskich. Stan prawny gruntów jest uregulowany, a prace budowlane są realizowane w oparciu o ostateczne pozwolenie na budowę. Z uwagi na upływ 5 lat od dnia wydania pozwolenia na budowę, nie jest prawnie możliwe uchylenie takiej decyzji administracyjnej. Czołowe banki zajmujące się udzielaniem kredytów hipotecznych finansują zakupy mieszkań w Parku Ostrobramska. Jesteśmy otwarci na komunikację z bankami i udostępnianie im wszelkich informacji na temat naszej inwestycji. Chętnie udzielimy również wsparcia w staraniach naszych klientów o uzyskanie kredytu na zakup mieszkania.

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta pod nr tel. (22) 509 99 99 lub zachęcam do odwiedzenia Domu Sprzedaży Skanska, który mieści się przy ul. Ostrobramskiej 75 (wjazd od ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, tuż obok C.H. Promenada).

Z poważaniem,
Michał Świderski
michal.swiderski@skanska.pl
Sales and Marketing Manager
Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o.
http://www.skanska.pl/mieszkaj
04-01-2014, 01:50
Ja wziełam kredyt w ing bank śląski. Pozytywną decyzje miałam także w pekao sa, deutsche banku i bz wbk.
08-02-2014, 20:25
Jeśli chodzi o sytuację prawną gruntu, to poniżej jest odpowiedź jaką otrzymałem od Skanska w temacie ryzyka prawnego:

Decyzja Prezydium Rady Narodowej dotyczyła odmowy przyznania prawa użytkowania wieczystego wnioskodawcom do części gruntów, na których realizujemy projekt. Decyzja Ministra utrzymująca powyższą decyzję, była decyzją która zapadła w trybie odwołania. To było w latach 70-tych.

Następnie (tj. po 30 latach), spadkobiercy wnioskodawców wnieśli do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (jako organu nadzoru na działaniem dawnych organów Państwa takich jak Prezydium Rady Narodowej), o stwierdzenie nieważności ww. decyzji, próbując w ten sposób otworzyć sobie drogę do ew. roszczeń dot. bezprawnego nieprzyznania im prawa do gruntu. Minister, decyzją z 24 czerwca 2013 roku odmówił jednak stwierdzenia nieważności, co oznacza, że kolejny raz potwierdził bezzasadność roszczeń wnioskodawców.

W powyższym kontekście istotne jest to, że w obecnym stanie prawnym, nawet jeśli hipotetycznie ww. decyzje z lat 70-tych byłby uchylone, to nie stanowiłoby to podstawy do wzruszenia prawa do gruntu – jest to prawnie niemożliwe. Na początku lat dziewięćdziesiątych doszło bowiem do nabycia użytkowania wieczystego z mocy prawa (z mocy samej ustawy) przez przedsiębiorstwo państwowe (co zostało potwierdzone tzw. decyzją uwłaszczeniową), a następnie doszło do kilku transakcji sprzedaży. W takiej sytuacji, niezależnie od ew. wadliwości ww. decyzji z lat 70tych, tytuł prawny jest chroniony na dwóch równoległych płaszczyznach tj. z uwagi na tzw. nieodwracalne skutki decyzji administracyjnej, a także na tzw. rękojmię wiary publicznej ksiąg wieczystych. Jedyne co mogłoby stać się przedmiotem roszczenia, to żądanie odszkodowania od Skarbu Państwa, za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem organów Państwa. Jak widać jednak w tej sprawie, takie bezprawne działanie nie miało miejsca (co jest de facto trzecią płaszczyzną, na której należy oceniać ew. ryzyko związane z tą sprawą). W związku z powyższym w ocenie prawnej, ryzyko wynikające z ww. sprawy nie istnieje bądź jest marginalne.
18-05-2015, 14:07
WItajcie

Jestem na etapie załatwiania kredytu na mieszkanie w budynku C. Jest trochę problemów związanych z księgami wieczystymi. Czy u Was też tak było? W jakim banku dostaliście kredyt?

Pozdrawiam
25-05-2015, 10:30
(18-05-2015 14:07)rm81 napisał(a):  WItajcie

Jestem na etapie załatwiania kredytu na mieszkanie w budynku C. Jest trochę problemów związanych z księgami wieczystymi. Czy u Was też tak było? W jakim banku dostaliście kredyt?

Pozdrawiam

Może to info się komuś przyda, po małych bojach w ing decyzja pozytywna.

Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości