Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

Skanska Residential Development Poland Sp. z.o.o. - Park Ostrobramska, Warszawa, Praga Południe, Ostrobramska 75

Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 167 Głosów - 2.81 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odstępstwa od projektu
03-09-2012, 19:08
Odstępstwa od projektu
Park Ostrobramska: Czy pojawiły się jakieś rzeczy, których nie ma w projekcie?

"Największym człowiekiem jest ten, który jest panem samego siebie". Seneka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 22:46
RE: Odstępstwa od projektu
Balkony zamiast szkła jak na folderach będą miały pełne płyty , szkida ze zgodził sie na to architekt. Ponad to na balkonsch będą plytki ceramiczne zamiast deski kompozytowej która jest lepszym ale drozszym materialem. Części wspolne przytłaczająca kolorystyka z filmu grozy. Jak można projektować czarne płytki w korytarzach? Każde pietro powinno w gratisie dostać swojego dozorce z mopem. Czekam nuecierpliwie na kolor fugi do tej czerni. Brązowe drzwi do czarnych plytek tez sie mają jak pięść do oka. Jednak mnóstwo ludzi padnie trupem przy odbiorach widząc rury kanalizacyjne na scienie , a tymczasem piękne rzuty architekury nie zakładały przedscuanek które trzeba będzie zamontować ....
20-11-2013, 10:21
Te rury kanalizacyjne na scianach, to w mieszkaniach, czy częściach wspólnych ?
Wszystkie balkony bedą miały pełne płyty, czy jednak na przemian ze szklanymi?
20-11-2013, 11:06
        To zdjęcie nie wymaga komentarza.
20-11-2013, 12:52
[Obrazek: ostr3-smart-640-458.jpg]

nawet podobne tongue
20-11-2013, 12:57
Owszem, kształt się budynku się zgadza.
Jeśli projektant postawił sobie na celu wtopić ten budynek w okolicę, tak aby nie wyróżniał się ode wielkiej płyty dookoła to udało mu się to bezbłędnie. Zaczynam żałować, że kupiłem tu mieszkanie. Czegoś takiego to można się spodziewać po JW Construction ale, że Skanska postawi takiego klocka to się nie spodziewałem.
W piątek idę obejrzeć części wspólne, mam nadzieje, że post wyżej o kanalizacji na wierzchu to tylko żart.
20-11-2013, 13:39
Nie to nie żart, dużo zalezy od układu łazienki tj lokalizacji pionu kanalizacyjnego względem przyborow sanitarnych czyli umywalki wanny wc itd. Aby schować rury powierzchnia łazienki sie zmieni bo powstaną zabudowy g- k . W umowie brak informacji na ten temat. Szkło na balkonach zamieniono na smutne płyty w bliżej nie określonym kolorze , Czesc balkonów ma bariery że stali czarnej malowanej. Obawiam się że za 3-5 lat zaczną rdzewiec. W polsce warunki klimatyczne są zmienne od -30 do +40 st C stąd moje obawy o jakość....Jednak najbardziej nie podoba mi się że do 20 listopada nie wykonano elewacji. W ulotkach handlowo technicznych jest wyraźnie powiedziane że tych materiałów nie można stosować poniżej 5 st C zaś tynku i farby ( warstwy wykonczeniowej ) tylko powyżej 10 st C. Złamanie tych zasad grozi uszkodzeniami elewacji i nie powinno być dopuszczone do realizacji przez inspektora nadzoru.
20-11-2013, 19:58
co do kanalizacji, zrozumiałem, że rury biegną na wierzchu w części wspólnej. Jeśli ma to miejsce w lokalu to jest to argument do podważenia umowy. Gorzej z częścią wspólną bo to cokolwiek może zrobić jedynie wspólnota, której jeszcze nie ma. Na podstawie odstępstw od projektu w częściach wspólnych nie można zakwestionować odbioru lokalu.
Tak więc niestety czego by nam nie zgotowali w częściach wspólnych nic nie da się zrobić.
A ktoś ma jakieś informacje na temat garaży? Ma ktoś może jakieś zdjęcie wykończonych części wspólnych (czarne płytki) ?
20-11-2013, 20:54
w umowie jest zapis o zabudowie g-k.
21-11-2013, 12:44
W którym miejsu jest taki zapis? W projekcie brak gk w łazienkach i wiadomo czemu. Powierzchnia do sprzedaży jest większą
21-11-2013, 13:18
na projekcie jest narysowane i opisane dokładnie "nadłożenie płyty g-k" w załączniku do aneksu.... i jest to właśnie w projekcie łazienki....
21-11-2013, 17:49
Proszę podać paragraf umowy przedwstępnej gdzie jest podana wzmiana o g- k .
Nie wiem na jaki aneks się Pan powołuje. Prosilbym o wyjaśnienie swojego komentarza .
21-11-2013, 20:30
może to dlatego ze mam umowe z wykończeniem....
21-11-2013, 22:31
To już zagadka została rozwiązanaSmile .Dokładnie tak właśnie musi byc , aneks na wykończenie. Ciekawy jestem jak beda Panu liczyc powierzchnię Po wykonczeniu tzw inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza. O ile będą zabudowy g-k to powierzchnia zmaleje.
23-11-2013, 14:52
Faktycznie rury biegną częściowo po wierzchu. I to nie tylko odpływ ale i woda biegnie po ścianie.

23-11-2013, 23:24
A to coś dziwnego ? Byłem dziś z ciekawości na dniach otwartych, widziałem mieszkania które były do pokazania - po wpisach na forum myślałem, ze rura biegnie od sufitu po ścianie ... moim zdaniem jest ok

Dodam ze widziałem dziś szkło na balkonach i metalowe balustrady ... wiec błagam nie straszcie ludzi ze będzie pełna płyta !
24-11-2013, 00:45
Dziwnego nic w tym nie ma. Norma to niestety dopuszcza.
Co innego jednak co dopuszcza norma a co innego wysoka jakość.
Kupując tu lokal za ciężkie pieniądze (zwłaszcza jak na tę część miasta - ponad 8000 zł/metr) spodziewałem się wysokiej jakości a nie rozwiązań jakie stosują deweloperzy tacy jak JW Construction czy Dolcan. Projektant powinien był przewidzieć rozwiązania pozwalające na ukrycie tych rur (choćby wyższą wylewkę).

Co do płyt na balkonach to owszem płyty będą. Wszystko zależy od lokalu. Np. w moim projektant przewidział pełną płytę oraz barierki z czarnej stali. Kto inny np. może mieć samą szybę.

Z innej beczki, przedziwnym rozwiązaniem jest dla mnie wejście do budynku i dojście do garażu (budynek A, zachodnia strona, F11) uwaga, schodami od windy.
Otóż żeby dostać się do garażu -1 wysiadamy z windy i przechodzimy obok pomieszczenia ochrony i głównego wyjścia z budynku i musimy pokonać 7 schodów. Brak podjazdu choćby dla dzieci w wózkach czy dla inwalidy. Moim zdaniem to jakieś kuriozum w czasach kiedy wszędzie trąbi się o nie stwarzaniu barier dla inwalidów. Czy wylanie podjazdu to aż tak duży koszt?

Niespodzianką może być również dojście do komory śmieciowej w zachodniej części budynku A, otóż zmuszeni będziemy paradować ze śmieciami przed lokalami usługowymi. Brak wejścia od wewnątrz budynku.

Osobiście jednak najbardziej zawiedziony jestem, moim zdaniem, koszmarnym kolorem elewacji budynku (znacznie jaśniejszym niż na wizualizacji).

24-11-2013, 12:55
Te schody do garażu to jakieś totalne nieporozumienie. Rozwiązania z lat 80. W dzisiejszych czasach wszedzie likwiduje sie progi i schodki, robi podjazdy dla inwalidów a w Skanskiej czas sie zatrzymał.
No to się Skanska popisała. Maja "w nosie" niepełnosprawnych. WSTYD !!!!!!
24-11-2013, 13:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2013 13:20 przez KKK.)
Najlepsze jest to, że tu nie chodzi o pieniądze, bo wylanie podjazdu na połowie schodów to śmieszna różnica przy skali projektu.
Po tym co tu zobaczyłem nasuwać się może wniosek, że projektował to jakiś zakuty łeb. Jak można nie zaprojektować drzwi do komory śmieciowej od wewnątrz budynku tylko narażać ludzi na paradowanie ze śmierdzącymi śmieciami przed lokalami użytkowymi (np. przed nosem ludzi siedzących w kawiarni)?
25-11-2013, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 21:25 przez A@A.)
Dlatego przed zakupem mieszkania każdy przyszły lokator powinien zapoznać się z projektem budowlanym i wykonawczym. W umowie jest klauzulą że się zapoznał, choć trudno zwracać uwage na droge dojścia do smietnika. Co do barierek to jest szkło stał i płyta a więc misz masz. Istotnie kolorystyka budynku jest niezwykle badziewna a to wg mnie stanowi dość spore odstępstwo od projektu budowlanego i nie powinno mieć miejsca - w końcu po co robic te wizualizacje i umyślnie naciagac ludzi( gorzej że w takich warunkach atmosferycznych nie wolno wykonywać elewacji , w aprobacie technicznej są podane warunki brzegowe wykonywania elewacji +5 st C- dziś byli +1 zaś jutro -1 .Ti grozi powazna usterka przebarwieniami , różnicach w kolorze , luszczeniem w czasie eksploatacji a byli tyle czasu na jej wykonanie...)itd. Co do rur kanalizacyjnych to ich przebieg zmusi niektórych lokatorów do dodatkowej zabudowy g-k a to z kolei wpłynie na zanizenie metrażu. W końcu nawet david copperfield nie położy płytek na wystających z posadzki rurach kanalizacyjnych.......

(23-11-2013 23:24)Gość napisał(a):  A to coś dziwnego ? Byłem dziś z ciekawości na dniach otwartych, widziałem mieszkania które były do pokazania - po wpisach na forum myślałem, ze rura biegnie od sufitu po ścianie ... moim zdaniem jest ok

Dodam ze widziałem dziś szkło na balkonach i metalowe balustrady ... wiec błagam nie straszcie ludzi ze będzie pełna płyta !

A jak Pan chce położyć płytki na wystajecej że szlichty kanalizacji? Będzie lekko nie równo....choć istotnie nikt nie powiedział że płytki muszą być na posadzce można przecież położyć dywan ...
25-11-2013, 23:03
Z tymi schodami to rzeczywiście pojechali. Ciekawe czym jest spowodowane, że ta winda nie może zjechać na poziom posadzki garażu.
26-11-2013, 00:41
Nie wierzę. Rura częściowo w podłodze a częściowo nad nią?!? Co to jest za amatorka? Rurki nie pochowane w ścianach? Kto to projektował? Na szczęście jeszcze mogę z tego zrezygnować. Przejdę się tam w piątek i zobaczę na własne oczy, bo patrzę na zdjęcia i mam wrażenie, że ktoś nieźle sobie kpi.
26-11-2013, 09:31
(26-11-2013 00:41)Deptul napisał(a):  Nie wierzę. Rura częściowo w podłodze a częściowo nad nią?!? Co to jest za amatorka? Rurki nie pochowane w ścianach? Kto to projektował? Na szczęście jeszcze mogę z tego zrezygnować. Przejdę się tam w piątek i zobaczę na własne oczy, bo patrzę na zdjęcia i mam wrażenie, że ktoś nieźle sobie kpi.

To jest zwykła arogancja ze strony dewelopera. Co z tego, że normy budowlane to dopuszczają? Normy "przyzwoitości" tego nie dopuszczają.
I te schody. A może na tej samej zasadzie, w myśl norm budowlanych pojektant powinien nie przewidzieć wejść do windy na pierwszych 3 piętrach bo przecież do 3 pięter można budować bez windy. A i oszczędności by były.

Dokładając do tego elewacje w kolorze psich odchodów, robioną w tej chwili w czasie przymrozków, żałuję, że kupiłem tu mieszkanie.

Wszystkim, którzy mogą się wycofać, radzę dobrze się zastanowić.
Są bogatsi o to, że w tej chwili mogą swobodnie przejść się i obejrzeć tę fuszerkę, ja kupowałem jedynie ogrodzoną dziurę w ziemi.

Spodziewam się, że sprzedaż drugiego etapu nieco spadnie po tym jak ściana budynku ujrzała światło dzienne.
27-11-2013, 20:14
Jest to standard w obecnych projektach, czy mieszkanie kosztuje 6, 8 czy 12 tys. za metr. Wiem, co mówię, bo widziałem niejeden lokal.
27-11-2013, 23:59
(27-11-2013 20:14)groch napisał(a):  Jest to standard w obecnych projektach, czy mieszkanie kosztuje 6, 8 czy 12 tys. za metr. Wiem, co mówię, bo widziałem niejeden lokal.

Ok, rura to rura, jakoś sobie można z tym poradzić. A schody do windy z garażu to też standard?
Już widzę przeklinające w myślach matki z dziećmi w wózkach, objuczone zakupami, targające wózek po schodach..
28-11-2013, 01:03
Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie takiej rurki jako standard, a już w ogóle nie wyobrażam sobie kogoś, kto próbuje mnie przekonać, że wszystko jest z tym w porządku ...
28-11-2013, 09:21
(28-11-2013 01:03)Deptul napisał(a):  Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie takiej rurki jako standard, a już w ogóle nie wyobrażam sobie kogoś, kto próbuje mnie przekonać, że wszystko jest z tym w porządku ...

Wystające dopływy to standard, wiem bo widziałem kilka inwestycji niedawno oddanych w Warszawie, a odpływy standardowo są zakończone w pionie, Trzeba dobrze czytać prospekty informacyjne, czy tam standard wykończenia mieszkania, wiem bo sam się na tym naciąłem dosyć niedawno
28-11-2013, 21:26
Powiem krótko, za nie wykorzystana powierzchnię służącą jako zabudowa rur kanalizacyjnych developer nie powinien brac kasy bo to nie jest powierzchnia użytkową a szacht instalacyjny.Ją przad zakupem dokładnie przeanalizowalem jak mozna zaprojektowac swoją łazienkę aby nie była podobną do miejskiego szaletu z czasow PRL. Projektowanie to praca twórczą niestety projekt dobry to projekt tani a jak coś jest tanie to jest do d......
29-11-2013, 09:25
(28-11-2013 21:26)A@A napisał(a):  Powiem krótko, za nie wykorzystana powierzchnię służącą jako zabudowa rur kanalizacyjnych developer nie powinien brac kasy bo to nie jest powierzchnia użytkową a szacht instalacyjny.Ją przad zakupem dokładnie przeanalizowalem jak mozna zaprojektowac swoją łazienkę aby nie była podobną do miejskiego szaletu z czasow PRL. Projektowanie to praca twórczą niestety projekt dobry to projekt tani a jak coś jest tanie to jest do d......
można przecież je wkuć w sciane, nie ma z tym problemu. Oczywiście w żaden sposób nie bronie dewelopera, powinni o tym mowić.
29-11-2013, 10:37
Nie można wliczy w ścianę z dwóch powodów:
1. Ścianą może być betonową tj konstrukcyjna a takiej wiadomo nie wolno dotykac
2. Kanalizacja obsługująca wanne lub brodzik musi być jak najniżej tj wystwawac że szlichty. Wkuc można teoretycznie kanalizację od umywalki bo jest na ścianie. A czemu teoretycznie? Bo ścianą jedyną tyle cienką że sie posypie....Nawet cienkie rurki z trudem się mieściły

Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości